USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 11 вересня 2022 19:56

Експерти розповіли, що буде з ціною на гречку в Україні

Тишківка. 11 вересня. «Громада». Гречка в Україні коштує близько 90 гривень за кілограм і є лідером за вартістю на вітчизняному ринку круп. Експерти пояснюють, після повномасштабного вторгнення крупу ніде купувати. Вітчизняний врожай допоможе знизити ціну приблизно на 20%, але ненадовго. На зниження цін українці можуть чекати у жовтні. 

Про це розповіли експерти агроринку, пише «Укрінформ«, передає «Громада».

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький вважає, що нижчі ціни на гречку українці побачать у жовтні-листопаді. Деякі експерти прогнозують, що ціна може знизитись до 60-70 гривень за кг.

«Зараз масові жнива гречки починаються. Ми припускаємо, що у жовтні буде різке здешевлення гречки. На 20%», – підтверджує директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

 

 

Однак навесні, коли запаси української гречки вичерпаються, ціни повернуться на високий рівень. Річ у тому, що можливостей для імпорту гречки в України практично немає.

«Якщо говорити про китайську гречку, то можна уявити, скільки вона буде коштувати з урахуванням ускладненої війною логістики – коли її везтимуть, скажімо, через Роттердам або Гданськ. З території Росії везти її не можуть, в порти Чорного моря – теж. Раніше гречка до нас потрапляла переважно з КНР, Росії та Казахстану. Європа її вирощуванням практично не займається«, – пояснила заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

За неофіційними даними, деякі торгові мережі ведуть переговори та прораховують маршрути постачання гречки з Казахстану. Є шанси, що вільні обсяги крупи є й у сусідній Польщі. Нині ціна на гречку в наших країнах приблизно однакова. Якщо внутрішні ціни в Україні продовжать зростати, продавцям буде вигідніше продавати польську продукцію в Україні.

 

 

Переглянуто 214 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол