USD -

27.20 /

26.80

EUR -

30.80 /

30.05

Перем. хмарність

25°C

Кропивницький

Перем. хмарність

П'ятниця, 05 червня 2020 22:48

У міськраді прокоментували фотографії лікарняних палат, хворої на Covid-19 кропивничанки

Нещодавно в соціальних мережах оприлюднили фото однієї з палат Центральної міської лікарні. Світлини виклала пацієнтка, аби показати, що стан приміщення потребує ремонту. 

Загалом, Центральна міська лікарня є багатопрофільним лікувальним закладом, який надає цілодобову кваліфіковану медичну допомогу дорослим та дітям терапевтичного та інфекційного профілю. До її складу входять два стаціонари, будівлі яких є пам’ятками архітектури місцевого та загальнодержавного значення.

- Оскільки, більшість будівель є пам’ятками архітектури, їх ремонт потребує погодження з багатьма державними установами, що суттєво затягує процес, - розповіла начальниця управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. 

Головний лікар Олександр Артюх пояснює: ці палати в терапевтичному відділенні не ремонтували більше сорока років через брак грошей.

Відремонтованим лишається дитяче інфекційне відділення. Воно має європейський вигляд: гарні світлі затишні сучасні палати з новими ліжками та санвузлами.

Паліативне відділення облаштовано одномісними та двомісними палатами, обладнані кондиціонерами, кнопками виклику медичного персоналу, функціональними ліжками, протипролежневими матрацами та валиками, кварцевими лампами та всіма санітарно-побутовими зручностями. Окрім того, є кімнати для персоналу, для відвідувань, для зберігання знеболювальних наркотичних препаратів, волонтерська кімната, місце для здійснення ритуальних послуг. Відділення оснащене необхідним медичним устаткуванням – пульсоксиметрами, кисневими концентраторами, відсмоктувачами тощо.

У 2020 році, у зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції, стаціонар № 1 Центральної міської лікарні визнано опорним закладом для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Ковідний госпіталь на 90 ліжок розміщений на базі відремонтованого дитячого інфекційного відділення, де на сьогоднішній день перебувають 55 пацієнтів.

- На жаль, кількості ковідних ліжок не вистачає для розміщення всіх госпіталізованих з підозрою на COVID-19. Тому їх спрямовують в доросле інфекційне відділення, яке ще знаходиться в старому і невідремонтованому приміщенні, - наголосила Оксана Макарук. - Хворі перебувають у ньому протягом доби до отримання результатів аналізу ПЛР-тесту. Якщо діагноз підтверджується, хворого переводять до ковідного шпиталю - відремонтованого приміщення, у разі негативного – до терапевтичного відділення, де лікуються хворі на пневмонію.

Пандемія коронавірусної інфекції поставила новий виклик перед медиками і перед міською владою. Тому наступним кроком осучаснення Центральної міської лікарні є створення на її території новітнього спеціалізованого відділення для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Його облаштування планується шляхом реконструкції існуючого терапевтичного відділення та придбання першого міського комп’ютерного томографа, на що у міському бюджету передбачено 25,0 мільйонів гривень. Планується ввести це відділення в роботу вже восени цього року, щоб забезпечити можливість надання хворим на легеневі хвороби необхідної якісної і ефективної допомоги.

Переглянуто 886 разiв
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому