USD -

24.30 /

24.00

EUR -

26.90 /

26.40

Сильна хмарність

5°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Середа, 26 червня 2019 15:59

Село Клинці – стане частиною Первозванівської ОТГ

Первозвнівська ОТГ розширюється!  Сільська рада вирішила добровільно приєднати Клинцівську сільську територіальну громаду до Первозванівської ОТГ. Видане відповідне розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 11 березня нинішнього року. Передувало йому рішення Клинцівських депутатів приєднатися до Первозванівської ОТГ, прийняте на сесійному засіданні.  

Щоб надати консультації щодо оформлення рішень сесій сільської ради та розпоряджень сільського голови, до Клинцівської сільської ради приїхали директор Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Яременко і радник з питань децентралізації Валентина Шеремет. Вони також запропонували методичні рекомендації стосовно процедури приєднання Клинцівської сільської ради до Первозванівської ОТГ.

Чому ж Клинці вирішили приєднатися до Первозванівської ОТГ?

Відповідь очевидна: тому що вона - успішна! Про це свідчить і потрапляння історії громади до збірки „Книга успіхів”, яку випускає Асоціація міст України. Первозванівська ОТГ з’явилася в переліку успішних історій децентралізації в 2018-му році у двох номінаціях: “Енергоефективність” та “Охорона здоров'я”.

У селі Степове Первозванівської громади провели заходи з енергоефективності. У Будинку культури наприкінці жовтня минулого року встановили сучасну енергоефективну систему опалення. Тут за кошти громади встановили котли, що працюють на брикетах та дровах. Громада змогла виділити для цього 120 тис. грн. На черзі – адміністративна будівля, де знаходиться сільрада, житлово-комунальна дільниця, пошта, ФАП і магазини.
Для зручності обслуговування пацієнтів на дому в селах Степове, Миколаївські Сади, Паращине Поле та, навіть, дачного кооперативу „Гідросила”, за кошти громади придбали електровелосипед для медичної сестри, яка працює у ФАПі. З бюджету громади для цього виділили 16 тис. грн. Медична сестра, користуючись електровелосипедом, має змогу відвідувати пацієнтів, приділяти їм більше уваги протягом майже усього року.

До територіальних громад, робота яких є безрезультатною, території не будуть приєднуватися. Тому що, в першу чергу, всі зважають на бюджетування.  І на те, чи спільний бюджет усіх територій, що входять в ОТГ, зможе забезпечувати ще одну. Також ОТГ повинне мати профіцит, тобто дохід, який, можливо, потрібно буде витратити на облаштування території, утеплення, ремонт і т.д. Тому для кожної території, що приєднується, ключовим є питання територіальної близькості і спроможності бюджетування. Первозванівська ОТГ відповідає цим запитам!

С. Клинці засноване 1757 року розкольниками-старообрядцями. Звідси й одна з версій походження назви села. За другою версією назва пішла від земельної ділянки – клин землі, яку отримували поселенці.

Першу школу в Клинцях відкрили у 1886 році. До Другої Світової війни на території Клинцівської сільської ради існували 4 колгоспи. Вони з’єдналися в один – „Батьківщина” вже у повоєнні роки. Найвищого розквіту колгосп досяг у середині 60-х при голові правління Вікторові Коломійцю. 1972 року „Батьківщина” об’єдналася з „Перемогою” села Покровське.

На сьогодні в Клинцях є сільська рада, ФАП, школа, дитячий садок, бібліотека, клуб, п’ять магазинів. Є автобусне сполучення з обласним центром.  

 

Переглянуто 466 разiв
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому