USD -

28.05 /

27.40

EUR -

30.80 /

30.00

Сильна хмарність

7°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Середа, 26 лютого 2020 09:33

На Кіровоградщині від лептоспірозу помер 51-річний кропивничанин

В області зареєстровано перший випадок лептоспірозу у 51-річного мешканця м. Кропивницький.
Хворий не своєчасно звернувся за медичною допомогою та у важкому стані був госпіталізований у реанімаційне відділення медичного закладу, де на жаль, помер. При дослідженні сироватки крові хворого в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» було виявлено збудник лептоспірозу Leptospira Icterohaemorrhagiae.


Триває епідеміологічне розслідування цього випадку з метою виявлення джерела інфекції та шляхів інфікування.

Довідково: Щорічно в області реєструється близько десятка випадків захворювань людей на лептоспіроз. В минулому році було зареєстровано 6 випадків лептоспірозу (2018 рік – 12 випадків, 2017 рік – 11, 2016 рік - 15).
У 2019 році на лептоспіроз хворіли мешканці м. Кропивницький, м. Олександрія, Бобринецького, Гайворонського, Олександрійського та Благовіщенського районів. Один хворий внаслідок пізнього звернення та ускладнень хвороби помер. У 4-х випадках інфікування відбулось водним шляхом (при купанні та риболовлі у непроточних водоймах), в інших 2-х випадках підтверджено контактний шлях передачі збудників лептоспірозу від домашніх собак.

Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.
Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Лептоспіроз лікують антибіотиками, призначити лікування може тільки лікар.

Переглянуто 148 разiв
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому