USD -

24.30 /

24.00

EUR -

26.90 /

26.40

Сильна хмарність

4°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Четвер, 13 червня 2019 17:10

Лохотрон на OLX, або як не стати жертвою квартирних аферистів у Кропивницькому

Найбільша дошка оголошень України  OLX кишить оголошеннями про оренду квартир, як подобово так і на постійній основі. І серед реальних людей, вистачає шахраїв, які  здають в оренду “неіснуюче” житло. 

До редакції газети Громада звернулася кропивничанка, яка стала жертвою шахрайських махінацій псевдоорендодавця.

Дівчина розповіла, що через  сайт «OLX» шукала квартиру для довгострокової оренди. Підходящим варіантом для неї стали апартаменти в самому центрі міста, на вулиці Гоголя, 78.  Поряд з оголошенням – телефон людини, що здавала квартиру (066 3941647, 066 6013206).

Як з’ясувалося  пізніше, господаря «віртуальної» квартири звати Герман і показати апартаменти він зможе не раніше  13 червня -  адже сам перебуває  не в місті. В телефонній розмові шахрай обмовився, що вже на цю годину у нього склалася черга з охочих  винайняти квартиру, тож йому потрібен мінімальний залог в розмірі 1000 гривень, аби впевнитися в серйозності намірів орендатора.

Перед тим, як скинути гроші на рахунок Германа, дівчина затребувала у нього фотографії перших сторінок паспорта. Натомість Герман прислав не лише фотографії з паспорту, але й фотосвітлини, начебто, свого  війського квитка.

 «Я дійсно йому повірила, він так переконливо розповідав про своє життя, що сам військовий, що у нього двоє маленьких дітей. І що йому потрібні гроші.  До речі, весь час, поки я з ним говорила, я фоном чула дитячий плач, - це мене підкупило остаточно», - говорить Анастасія.

12 червня  Герман зателефонував Анастасії, та сказав, що не зможе здати їй в оренду квартиру, адже знайшлися інші  орендатори, які вже заплатили йому більше, ніж дівчина.

Як ви вже зрозуміли, повертати гроші  дівчині чоловік навідріз відмовився. І на телефонні дзвінки більше не відповідає.

В планах Анастасії – писати заяву до поліції і чекати, поки правоохоронці спіймають кмітливого шахрая, який кожен день збагачується за рахунок довірливих кропивничан.

До речі, номер телефону, який і досі фігурує на сайті OLX, чоловік не змінив. Тож на цю годину шахрай продовжує здавати  красиві неіснуючі апартаменти в центрі Кропивницького за  символічні 2500 гривень.

За словами ріелторів, уберегтися від таких «шахрайських схем» можна, якщо у пошуковому полі Google ввести “пошук за картинкою або фотографією” або можна копіювати URL картинки, тобто посилання на фото. Інформація допоможе з’ясувати чи не крадені фото, та в яких об’явах  вони фігурують.

Будьте пильними – візьміть до уваги історію Анастасії й ніколи не потрапляйте до рук аферистів.

 

Переглянуто 355 разiв
Оцініть матеріал
(4 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому