USD -

27.25 /

26.80

EUR -

30.70 /

30.00

Сонячно

20°C

Кропивницький

Сонячно

Вівторок, 09 липня 2019 21:28

Іван Марковський: у 2022 році в Кропивницькому може з'явитись завод з переробки сміття.

Тема будівництва сміттєпереробного заводу для Кропивницького не нова. Із утилізацією сміття маємо велику проблему - місцевий полігон твердих побутових відходів переповнений. Це і вогненебезпечно, і шкодить екології, впевнений кандидат у народні депутати від Аграрної партії України по мажоритарному виборчому округу (№ 99  м. Кропивницький) Іван Марковський.

Сьогодні всі, а зокрема кандидати у депутати, напередодні виборів до ВР, які відбудуться 21 липня 2019 року, спекулюють поняттям "чисте місто" виголошуючи лозунги на кшталт: "зробимо місто чистим і охайним", "почнемо наводити лад у місті з себе", беруть на себе відповідальність за чистоту на вулицях Кропивницького, у разі, якщо їх люди оберуть депутатами.

Та скільки б не проводили флеш-мобів з прибирання, чи загальноміських  суботників наше місто  від того не стане чистішим. Мені прикро, що роботи містян не видно - вже через тиждень на прибраній території знову утворюється смітник. Засмічені вулиці - це системна проблема, яку неможливо вирішити шляхом постійних прибирань. Потрібні більш дієві і кардинальні рішення, як то побудова в Кропивницькому сміттєпереробного заводу.

Чи зможе сміттєпереробний завод повністю вирішити проблему зі сміттям в Кропивницькому?

Так, сміття почнуть утилізувати сучасним методом – а не звалювати на полігон, як зараз.  Нагадаю, що з 1 січня 2018 року в Україні заборонено захоронення на полігонах не перероблених побутових відходів. Поки що ця заборона діє лише на папері. Та ми повинні розуміти, що довго так тривати не може.

Кропивницькому потрібен сортувальний і сміттєпереробний завод. Якщо ми підемо таким шляхом - вулиці міста стануть чистими і охайними.  І Кропивницький, дійсно, нагадуватиме маленький Париж.

Якою є поетапна робота депутата в напрямку побудови сміттєпереробного заводу?

Робота депутата у цьому питанні зводиться до роботи менеджера, який здатен розробити проект, пролобіювати залучення частини коштів за умови співфінансування з держбюджету, місцевого бюджету співпрацювати з інвесторами і забезпечити інвестиції державними гарантіями. Це все реально, якщо почати діяти вже сьогодні.

Звичайно, треба пам’ятати і про сортування сміття. Перш за все треба буде навчити містян не кидати сміття мимо урн; навчити прибирати свій мотлох після пікніків та посиденьок на природі. Тож, для цього також потрібна потужна міська PR-кампанія – чесна і жорстка, без дешевого популізму.

Проектний менеджер ГО "Україна без сміття" Катерина Хоменко підтверджує слова кандидата в депутати Івана Марковського і додає, якщо у Кропивницькому  з’явиться потрібна інфраструктура то сортувати почнуть усі його жителі, бо це буде вигідно.

Нагадаємо, Марковський йде у депутати ВР від Аграрної партії за одномандатним мажоритарним виборчим округом № 99 (м. Кропивницький)

Іван Марковський знається на питаннях економіки, про що вже писав у статті про розподіл бюджетних коштів в результаті завершення процесу децентралізації.

 

Переглянуто 697 разiв
Оцініть матеріал
(4 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому