USD -

27.25 /

26.80

EUR -

30.70 /

30.00

Перем. хмарність

23°C

Кропивницький

Перем. хмарність

Субота, 16 листопада 2019 12:53

Інтереси громад Кіровоградщини відображені у «Бюджеті – 2020»

У 2020 році до бюджетів громад надходитиме частка акцизу з пального, а  громад, які провели та проведуть вибори у 2019 році будуть переведенні на прямі міжбюджетні  стосунки - йдеться у повідомлені Кіровоградського РВ АМУ.

     Обидві ці позиції важливі для ресурсного забезпечення громад і їх розвитку. Так, у першій редакції було скасовано зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального. Це джерело доходів суттєво підривало фінансові можливості територій. Приміром, в у бюджеті селища Устинівка  акцизний податок в бюджеті 2019-го року становив 5 мільйонів гривень, при цьому стаття видатків на дошкільні заклади аналогічна.

За ініціативи АМУ та при підтримці кількох народних депутатів поправку до бюджетного кодексу, яка залишає за громадами розпоряджатись цим ресурсом було внесена на розгляд народних депутатів. Правку № 209 в результаті підтримали 275 парламентарів.

     Переведення на прямі міжбюджетні стосунки новостворених ОТГ питання актуальне для сімох  ОТГ Кіровоградської області: Петрівської, де перші  вибори відбулись в 30 червня та шести ОТГ ( Олексіївської, Братолюбівської, Гурівської, Злинської, Йосипівської, Глодоської ОТГ), де вибори планують провести 22 грудня. В ухваленому Бюджеті- 2020  -  цей нюанс враховано, що  дозволяє говорити про повноцінне впровадження децентраліаційної реформи в громадах.

      «Для АМУ як організації, що захищає інтереси усіх без винятку громад, вкрай важливо, що вдалося відстояти у Держбюджеті-2020 прямі міжбюджетні відносини для усіх об’єднаних громад. Ці громади отримають нові можливості - ресурси та повноваження – для надання якісних послуг своїм жителям. Саме у цьому й полягає мета реформи місцевого самоврядування, яку підтримує наша Асоціація», так прокоментував внесення  змін  в Бюджет -2020 Голова АМУ Віталій Кличко.

За матеріалами АМУ

 

 

Переглянуто 207 разiв
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому