USD -

26,00 /

26.40

EUR -

28.80 /

29.45

Кропивницький: -7°C

22.05.2019

Четвер, 29 листопада 2018 21:49

На Кіровоградщині планують залишити лише 3 райони: чому, для чого і навіщо?

На Кіровоградщині хочуть залишити лише 3 райони замість нинішніх 21 – Голованівський, Кропивницький та Олександрійський.

Про це під час прес-конференції повідомили народний депутат Олександр Горбунов та експерт Центрального Офісу Реформ Юрій Ганущак.

Олександр Горбунов зазначив, що у Верховній раді вже зареєстровано законопроект "Про зміну меж районів Кіровоградської області".

- Нещодавно  мною був зареєстрований законопроект «Про зміну меж районів Кіровоградської області». Після чого у мережі одразу ж з’явилась низка запитань: чому, для чого і навіщо? В країні триває процес децентралізації і процес створення нових територіальних об’єднань. Новостворені ОТГ перебирають на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним через фактичну відсутність чи істотне зменшення функцій. Це створює соціальну напругу та непрості відносини між районною ланкою влади та новоствореними громадами. Тому й настали передумови для зміни меж існуючих районів. Врахувавши створені госпітальні округи, згідно поданих пропозицій ОДА, та затверджені Кабінетом Міністрів території, були взяті за основу майбутніх нових утворень. Для населення області це серйозний крок, - зазначив народний депутат.

Тож, основною метою даного законопроекту є забезпечення ефективної системи функціонування місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на субрегіональному рівні.

Після децентралізації майже всі повноваження, які лежать на районних державних адміністраціях, перебирають на себе ОТГ. Таким чином функціонування цих рад стає неефективним, - додав Олександр Горбунов.

До складу Олександрійського району ввійдуть: Олександрійський, Петрівський, Світловодський, Онуфріївський.

До Кропивницького включать також Новомиргородський, Олександрівський, Новгородківський, Компаніївський, Знам’янський, Долинський, Бобринецький, Устинівський.

До Голованівського - Новоукраїнський, Маловисківський, Добровеличківський, Новоархангельський, Вільшанський, Благовіщенський, Гайворонський.

Це лише запропонована модель. Межі районів можна змінювати, - додав Олександр Горбунов.

Експерт Центрального Офісу Реформ Юрій Ганущак зазначив, цей законопроект іде в руслі реформи децентралізації, яка затверджена в 2014 році. Першим етапом було створення громад, зараз наступає другий етап – перехід до зміни меж районів.

Юрій Ганущак зазначив, що від інших областей подібні законопроекти вже теж подані. Зокрема, це Полтавська, Миколаївська, Чернігівська, Сумська області.

 

Переглянуто 320 разiв
Категорія: Кропивницький
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини