USD -

28.25 /

27.85

EUR -

33.45 /

32.85

Перем. хмарність

5°C

Кропивницький

Перем. хмарність

Середа, 26 серпня 2020 21:58

У Кіровоградській області неврожай на кукурудзу і соняшник: аграрії ризикують зазнати збитків

На Кіровоградщині агровиробники стурбовані перспективами на майбутній врожай кукурудзи та соняшнику. Окрім цього, посуха не дає можливості розпочати посівну кампанію озимих культур. Через відсутність вологи у грунті немає врожаю на третині засіяних площ Кіровоградської області, це понад 130 тисяч гектарів кукурудзи і 200 тисяч гектарів соняшника.  Про це розповів начальник відділу департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Григорій Арсірій. Повідомляє інформаційний портал ГРОМАДА з посиланням на сайт Суспільне.

Фермер з села Червонопілля Бобринецького району Микола Пелеш у посів кукурудзи вклав 900 тисяч гривень. Розповідає, кукурудза згоріла. “Погодні умови в цьому році не дали їй сформувати урожай. Основне, що взимку не було запасу грунтової вологи, а влітку дощів було і кукурудза піднялася, а вже на качан не вистачило”.

Через засуху не вродив соняшник. “Я не знаю, якщо він тону з гектара дасть, то це не поверне затрати. А ще ж орендна плата. Прибутку ми не отримаємо”.

Урожаю кукурудзи немає у кожному районі області – каже Григорій Арсірій. “Інформація про стан загибелі посівів кукурудзи говорить про те, що наша область попала в трійку найбільш постраждалих областей і складає 5% загальної площі збирання”.

Механізму державної компенсації збитків аграріям нині немає – каже директор департаменту аграрної політики міністерства економіки Денис Паламарчук. “Є постанова Кабміну, яка передбачає компенсацію збитків на поворотній основі. Але там є нюанс в тому, що під час списання посівів виникає зобов’язання щодо нарахування ПДВ, зараз розробляється законопроєкт, щоб можна було списувати без нарахування ПДВ”.

Фермер Микола Пелеш каже – за два тижні прибиратиме поле, порахував – через неврожай кукурудзи втратив цьогоріч мільйон гривень.

Фото: сайт Суспільне

Переглянуто 652 разiв
Категорія: Кропивницький
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому