USD -

24.30 /

24.00

EUR -

26.90 /

26.40

Сильна хмарність

5°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Середа, 09 січня 2019 18:49

Первозванівка прийняла участь в Естафеті Пам’яті на честь 75-річчя визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників

Вчора, 8 січня 2019 року в рамках Естафети Пам’яті на честь 75 – річчя визволення Кропивницького району від німецько – фашистських загарбників в с. Первозванівка відбулося урочисте покладання вінків до Обеліску Слави та до місць поховання загиблих у роки Другої світової війни. В ньому прийняли участь голова Первозванівської сільської ради Прасковія Петрівна Мудрак, працівники сільської ради та Будинку культури, місцеві жителі. В своїй промові голова ради ветеранів Лариса Іванівна Бенько розповіла про часи окупації в первозванівському краї та про тих героїв-односельчан, які ціною власних життів наближали перемогу над ворогом. А саме, про підпільну групу опору та одного з її керівників Леоніда Скалько, засновника славнозвісного первозванівського саду (ця група разом з жителями Первозванівки переховувалася в місцевих катакомбах), про отруєння іпритним газом всіх, хто знаходився в катакомбах, про братські могили на території села Первозванівка.
Пам’ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.
Крім цього, для ознайомлення жителів с. Первозванівка з подробицями визволення рідного краю в сільській бібліотеці оформлено книжкову краєзнавчу виставку–досьє «75 років Подвигу і Слави»
… 345 жителів села пішло на фронт, майже половина з них загинула. 198 учасників бойових дій було нагороджено орденами та медалями… І лише час доводить, що не знаючи минулого, ми з вами не будемо варті майбутнього.

Переглянуто 354 разiв
Категорія: Новини
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому