USD -

28.66 /

28.25

EUR -

33.56 /

32.95

Хмарно

8°C

Кропивницький

Хмарно

Четвер, 17 вересня 2020 16:55

На Кіровоградщині власник сонячної електростанції ухилився від сплати податку

Співробітники відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Кіровоградській області викрили схему ухилення від нарахування та сплати податку на прибуток у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних (відновлюваних) джерел.

Так, на підставі отриманих ліцензій та встановленого "зеленого" тарифу, суб’єктом господарювання здійснюється виробництво та продаж електричної енергії з використанням сонячної фотоелектричної станції, розташованої на території Кіровоградської області. Фотоелектростанція включена до Реєстру об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії.

Вироблена електрична енергія постачається державним підприємствам – покупцям такої електричної енергії, відповідно до умов встановленого "зеленого" тарифу. Загальний обсяг поставленої електроенергії за період грудень 2017 – грудень 2019 орієнтовно становив 15 000тис.кВт/год.

Разом з тим, суб’єктом господарювання податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2019 рік не подано. Згідно з поданою фінансовою звітністю наростаючим підсумком за 2019 рік (Форма № 2-м), суб’єктом господарювання відображено понесені витрати на рівні загального одержаного доходу у відповідному періоді від реалізації продукції (електроенергії).

За результатами детального аналізу, на основі чинних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, розраховано фактичний розмір витрат, у тому числі собівартості виробленої електроенергії, амортизації (зносу) основних засобів підприємства, а також суми витрат, пов’язаних з використанням фінансового кредиту (відсотків банку) та встановлено завищення розміру собівартості реалізованої продукції.

Вказані дії посадових (службових) осіб платника податків призвели до заниження сум податку на прибуток підприємства, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету за результатами 2019 року в особливо великих розмірах. 

Переглянуто 473 разiв
Категорія: Кропивницький
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому