USD -

24.30 /

24.00

EUR -

26.90 /

26.40

Сильна хмарність

5°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Неділя, 21 квітня 2019 14:00

Амбіційна і життєрадісна: Тетяна Назаренко про культурний потенціал Первозванівської ОТГ

Вона мріє, щоб в українському селі вирувало життя, щоб була робота, а головне  культура.

Рушіями змін в громаді має стати саме молодь - переконана головна спеціалістка гуманітарного сектору відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму виконавчого комітету  Первозванівської ОТГ Тетяна Назаренко. Наприкінці березня Тетяна була нагороджена дипломом та статуеткою  «Жінка Нової Ери 2019» -  і це далеко не перша відзнака молодої і амбіційної громадської активістки, люблячої дружини та щасливої мами 5-річного сина.

Чи може культура бути рушієм для якісних змін в малих населених пунктах?

Думаю, однією з перешкод на шляху розвитку малих громад є обмежені можливості населення у здобутті культурного продукту та освіти. І мова тут не лише про спеціальну та вищу освіту. Мова також про можливості доступу до нових знань впродовж усього життя. Наразі я навчаюся в Академії культурного лідера при Міністерстві культури України за програмою «Менеджери в галузі культури для малих міст і ОТГ». В червні місяці маю захистити свій проект по стратегічному плану розвитку культури Первозванівської ОТГ. Своїми знаннями я постійно ділюся з молоддю села, кожні вихідні проводжу для них тренінги. В подальшому планую створити в Первозванівській ОТГ  Молодіжну раду, куди й увійдуть найактивніші учасники навчальних тренінгів.

Односельчани відразу включилися в тренінговий процес?

Ні, не відразу. Я пам’ятаю реакцію односельчан на мій перший тренінг – люди не розуміли навіщо їм всі ці знання про лідерство і тайм-менеджмент.  Проте сьогодні учасники тренінгів починають втілювати в життя свої власні проекти. В селі Федорівка, наприклад, активні учасники тренінгу втілюють проект по облаштуванню дитячого майданчика за допомогою пластикових пляшок, шин та підручних матеріалів. За результатом тренінгів в с.Степове, молодь громади пріоритетним визначила  облаштування парку для відпочинку, цільовою аудиторією якого будуть всі жителі села. Мені приємно бачити, що молодь села прагне позитивних змін в своєму населеному пункті  і прикладає до цих змін зусилля.

Розкажи більш детальніше про своє навчання в Академії культурного лідера? Яким ти бачиш стратегічний план розвитку культури Первозванівської ОТГ?

В Академії культурного лідера навчається понад 100 учасників з різних регіонів України. Кіровоградщину і Первозванівську ОТГ представляю лише я одна. Кожен учасник має написати проект свого регіону. Всі наші напрацювання згодом увійдуть до однієї книги випускників Академії. В подальшому громади можуть користуватися  методичними  напрацювання і втілювати в життя цікаві ідеї, зазначені в посібнику. Все у нашому житті починається і грунтується на культурі.

Але поки я не захистила свій проект, я б не хотіла про нього багато говорити. Скажу лише одне, наразі я працюю над ідеєю створення масштабного фестивалю в Первозванівці, який в подальшому може стати візитівкою нашого населеного пункту.  Такий культурний фестиваль зацікавить туристів, а це вже інвестиційна складова. Первозванівська ОТГ – красивий край, тут є ліс і водойми, тож можна розвивати зелений туризм, я збираюся працювати саме в цьому напрямку. А ще я б хотіла розповідати людям цікаві факти про свій рідний край, що заслуговують уваги. От ви, наприклад, знаєте, що на території громади  б’ють холодні ключі, з яких п’є воду половина нашої області? Повірте, в Первозванівській ОТГ існує багато місць, в яких, дійсно, варто побувати і про які варто розповідати.

В стратегії розвитку Первозванівської ОТГ я планую включити всі сфери діяльності, що стосуються культури та туризму.

Як фінансуватимуться проекти ?

Наразі існують різноманітні програми, що надають можливість громадам отримати фінансування для розкриття потенціалу. Через культуру, креативні ідеї, відслідковуючи історію свого села та його принади, можна залучити кошти та привернути увагу до своєї громади, а відтак зробити перший крок до її промоції.

На посаді головного спеціаліста ти працюєш більше року, аналізувала свою роботу?

Лише у 2018 році в Первозванівській ОТГ було проведено 44 культурних заходи, це на 80 відсотків більше в порівнянні з минулими роками. Було започатковано і проведено безліч нових заходів, які сподобались жителям сіл. Чого лише вартує День села. Вперше в історії громади День села, який припав на 14 жовтня, відзначали в Первозванівці, раніше це свято відзначали в кожному населеному пункті, але тихо і нецікаво. Цього разу на мешканців громади чекав музичний концерт, масштабний ярмарок, спортивні ігри та конкурс на кращий куліш, було запрошено гостей, музичні гурти що відомі не лише в межах Кропивницьокого а й на всю Україну.  Дістатися до епіцентру культурного життя громади можна було за допомогою підвезення,  яке, доречі, організовується на всі заходи, щоб кожен житель, незалежно від місця проживання, зміг відвідати заходи, що проводяться в громаді.

Як часто колективи Первозванівської ОТГ виїжджають за межі свого району, аби показати свій творчий потенціал?

На сьогоднішній час в громаді існує 13 талановитих колективів та солістів, які не мали можливості показати свою творчість за межами району. Але це не правильно, щоб надихати інших треба й самому надихатися. Тож за минулий рік наші колективи побували на Сорочинському ярмарку в Полтавській області, Чута Фесті, а у Вінниці наша громада посіла 1 місце на Фестивалі Борщу за кращий борщ та його презентацію. Тепер вся Україна  знає, що найсмачніший борщ готують  мешканці сіл Степове та Федорівка. Також наші колективи взяли участь у «Центральноукраїнському музейно-туристичному фестивалі», де вперше презентували туристичне різномаїття громади. Натомість хореографічні колективи взяли  участь у Міжнародному фестивалі «Об’єднаємо дітей мистецтвом» та  захистили звання «Зразкового» хореографічного колективу. В цьому році  на базі хореографічного колективу «Гармонія» було відкрито молодшу групу, в якій дітки мають змогу займатись танцями з 3-х років. Наразі вони готуються до участі у фестивалі «Весняні ритми», що пройде в обласному центрі.

Прикро, що культура та її розвиток ніколи не стояла  в пріоритеті України та громад. Раніше про культуру згадували лише тоді, коли до сіл приїжджали гості і треба було урочисто винести Коровай, чи провести урочистості до 9 травня, але я хочу зруйнувати всі ці стереотипи і довести, що культура здатна змінити село на краще, і наша громада цьому приклад. Сьогодні галузь  культури відчуває неабияку підтримку голови Первозванівської об’єднаної громади Прасковії Мудрак, мова йде в першу чергу про фінансування проектів та лобіювання інтересів цієї галузі перед депутатським корпусом. Лише спільними зусиллями ми зможемо підняти культуру на високий рівень не тільки громади та області,  а й всієї України. Вдвічі приємніше, що вже сьогодні наша громада стала прикладом для інших. А це означає, що ми все робимо правильно…

Бесіду вела журналістка Наталя Трішина

 

 

 

 

 

Переглянуто 493 разiв
Категорія: Новини
Оцініть матеріал
(3 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому