USD -

28.05 /

27.40

EUR -

30.80 /

30.00

Сильна хмарність

7°C

Кропивницький

Сильна хмарність

Четвер, 19 липня 2018 13:07

ІГОР ШИЛО: ЯКЩО СПРАВАМИ ЛЮДЕЙ БУДУТЬ ЗАЙМАТИСЬ ЧЕСНІ ЛЮДИ – УКРАЇНА ОТРИМАЄ ШАНС СТАТИ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ

Процес децентралізації в нашій державі проходить зараз активну фазу. Багато об’єднаних територіальних громад уже сформовано, деякі закінчують процес об’єднання. Уже є перші досягнення, перші проблеми і перші помилки. Але загальна статистика говорить про те, що суспільство впоралось з децентралізацією, вже втілено чимало проектів та змін, які покращують соціальні та побутові умови громадян.

Наразі поспілкуємось з керівником фракції Аграрної партії Первозванівської ОТГ, головою бюджетної комісії, очільником Кіровоградської районної організації Аграрної партії України Ігорем Шило.

Ігорю Анатолійовичу, ви очолюєте Кіровоградську районну організацію Аграрної партії України, тож яке ваше бачення тенденцій розвитку організації у Кіровоградському районі?

Коли в 2015 році ми вперше пішли на місцеві вибори і почали розбудовувати Кіровоградську районну організацію, у нашому активі було всього чотири депутати районної ради. Люди тоді ще не знали про Аграрну партію, її програму, ідеї та принципи роботи її членів. Я зі своїми колегами кожного дня спілкувався з людьми, розповідав їм про Аграрну партію, її ідеологію, спільно працювали для людей і намагались кожне сказане слово підкріплювати вчинками. Ми не рекламували себе, ми просто працювали. І люди нас почули бо бачили результати нашої роботи. Я дуже задоволений, що до нас стали долучатись небайдужі, активні, працьовиті і творчі люди, які прагнуть покращення рівня життя на своїй території. Це люди, що вірять в себе і завжди починають з себе.


Я дуже задоволений, що до нас стали долучатись небайдужі, активні, працьовиті і творчі люди, які прагнуть покращення рівня життя на своїй території. - Ігор Шило.


Пройшло не так багато часу, всього 3 роки. Пройшли ще одні місцеві вибори і сьогодні ми можемо похвалитись великою кількістю депутатів у місцевих радах, зокрема у територіальних громадах, та потужним колом однодумців та членів Аграрної партії. У нашій партії не тільки аграрії, а вчителі, лікарі, економісти, виробники – представники різних напрямків і професій. Кожен із них фахівець у своїй галузі і хоче працювати на спільний результат, не сповідуючи при цьому своїх особистих інтересів. Я переконаний, якщо справами людей будуть займатись чесні люди – Україна отримає шанс стати європейською державою.


Я переконаний, якщо справами людей будуть займатись чесні люди – Україна отримає шанс стати європейською державою - Ігор Шило.


Ви активно займаєтесь депутатською і громадською діяльністю. Чиїх порад ви дослухаєтесь, з кого берете приклад?

Як відомо, один у полі не воїн. І дуже добре коли є з ким порадитись, перейняти чийсь досвід. По-перше, це Сергій Петрович Таровик, голова Аграрної партії у області – дуже натхненна, доброзичлива і мудра людина, він ніколи не залишиться осторонь твоєї проблеми, завжди допоможе, порадить. Також дуже корисним досвідом громадської роботи ділиться Юрій Миколайович Крутько, перший заступник голови Аграрної партії у області та депутат Бобринецької ОТГ. Він перший показав усім, що фермер-господарник може займатися політикою, бо саме Бобринецькі мешканці одні з перших сформували об’єднану громаду, перші не побоялись стати один на один з труднощами нового формату управління громадою. На сьогодні там сформована потужна команда і політична сила, яка працює як злагоджений механізм. Тому цей досвід є неоціненним.


Фермер-господарник може займатися політикою. - Ігор Шило.


Розкажіть про вашу безпосередню участь у Первозванівській громаді, про досягнення та труднощі в роботі?

Про досягнення говорити не на часі. Більше того, я не звик рекламувати себе і давати пусті обіцянки. Найкращим показником якості нашої роботи є думка жителів сіл, які входять у Первозванівську громаду. Тому краще питайте у людей!

Фракція Аграрної партії разом з депутатами з інших фракцій спільно працюємо для забезпечення інтересів людей. Мені здається, ми змогли побудувати роботу депутатів таким чином, щоб підтримувати ідеї, які були б корисні людям, а не ідеології різних партій. Депутат має працювати не на партію, а на жителя, який віддав за нього свій голос. Кожен депутат працює на своєму окрузі, розуміє реальні потреби і нагальні проблеми своєї території, потім ми спільно обговорюємо і приймаємо спільні рішення. Всі депутати підтримують роботу сільського голови Мудрак Прасковії Петрівни, адже бачать, що вона справді лобіює інтереси мешканців громади.


Депутат має працювати не на партію, а на жителя, який віддав за нього свій голос. - Ігор Шило.


Не варто мовчати і про труднощі, з якими ми зустрічаємось чи не щодня. Ми ініціювали розробку багатьох інфраструктурних проектів, це і ремонт даху у клубі і встановлення дитячого майданчика та інші. Але процеси проходження експертизи і проведення тендерних процедур потребують багато часу і не дають нам розвиватись швидкими темпами. З такими бюрократичними перешкодами в Україні нормальний розвиток Громади і Держави не можливий.


З такими бюрократичними перешкодами в Україні нормальний розвиток Громади і Держави не можливий. - Ігор Шило.


Чи займається Первозванівська громада розвитком спортивного і культурного життя?

Я дуже вдячний депутатам і жителям села, що на території громади є депутати, які підтримують розвиток спорту і беруть участь у спортивному житті у селах. У нас є три футбольні команди, які представляють Первозванівську громаду на районних і обласних змаганнях. Але спорт не має закінчуватись на футболі, ми розвиваємо і інші, нові напрямки у спорті, організовуємо і беремо участь у багатьох змаганнях. Спорт – це дуже важлива складова суспільного життя, він формує культуру оптимізму і духовну культуру громадян.

Про культурний розвиток наша громада теж не забуває. Підхід до культури змінюється разом зі зміною свідомості громадян. Тому що культура це не якась вигадана суспільна надбудова, як нас змішували думати раніше, це особлива форма людського життя, поєднання традицій і сили творчості, яке має базуватись на людських принципах. Саме таке розуміння культури ми намагаємось передати майбутнім поколінням, і я задоволений, що з цього приводу серед депутатів є спільна думка.

Що на Вашу думку треба зробити, щоб молодь залишалася в Україні, а не виїжджала масово закордон?

Проблема еміграції сьогодні справді має загальнонаціональний масштаб. Нажаль цю проблему ми не в силах вирішити на рівні Первозванівської громади. Це питання має бути вирішене на всіх рівнях влади з обов’язковим комплексним підходом. Як на мене, рецепт від цього «захворювання», дуже простий – треба забезпечити молодому поколінню достойну роботу, гідні умови праці, конкурентну заробітну плату. Не менш важливо забезпечувати нормальні соціально-побутові умови громадянам, прививати змалку любов до Батьківщини і розуміння того, що треба, знову ж таки, зміни починати з себе. До речі, саме захист гідного життя громадян є одним із принципів Аграрної партії.

Голова Кіровоградської районної організації Аграрної партії України, Ігор Шило.

Редакція газети "ГРОМАДА"

Переглянуто 1950 разiв
Оцініть матеріал
(4 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому