USD -

28.60 /

28.20

EUR -

34.05 /

33.45

Сильна хмарність

7°C

Кропивницький

Сильна хмарність

П'ятниця, 11 травня 2018 16:45

ЯК ОСКАРЖИТИ ВІДМОВУ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПРО НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ У ВЛАСНІСТЬ? Рекомендовано

Загальновідомим є той факт, що держава гарантує громадянам України право на безоплатне отримання земельних ділянок у власність. Підтвердженням тому є стаття 121 Земельного кодексу України, де зазначено, хто, в яких розмірах і які саме землі має право отримати у власність.

На сьогодні, і знову ж таки, це не є секретом, всі землі резерву і запасу перебувають в державній або у комунальній власності. Саме з цих земель громадяни мають право здійснити приватизацію. Якщо земля перебуває у державній власності, то розпорядним такої землі є ДЕРЖГЕОКАДАСТР, точніше сказати - його обласні управління. Коли ж земля знаходиться у комунальній власності – розпорядниками таких земель є місцеві ради.

Тут важливо підкреслити два фактори. Перший, враховуючи амбітні передвиборчі ініціативи Прем’єр-міністра в галузі децентралізації – всі землі сільськогосподарського призначення, що знаходяться за межами населеного пункту, так би мовити, підлягають «роздержавленню» і переходять у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Тобто, не далекий той день, коли всі землі, призначені для сільського господарства будуть у розпорядженні сільських рад, які пройшли процедуру об’єднання у громаду. Другий фактор – частіше за все люди бажають отримати земельні ділянки саме сільськогосподарського призначення. Однак, подаючи заяви про отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, щодо відведення таких ділянок часто отримують від сільської ради відмови.

Тож, як правильно діяти, коли ви до сільської ради подали заяву на отримання землі, і отримали відмову?

Відповідь проста і однозначна – звертатися до суду! Однак, навіть юристи з досвідом не знають напевне, до суду якої юрисдикції звертатись у випадку такого порушення сільською радою права людини на отримання у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Дане питання є колізійним, а тому спробуємо звернутись до законодавства…

Як зазначено у статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів за коном встановлено інший порядок судового провадження.

Публічно-правовим є спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції і спір виник у зв’язку з виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій. Сільська рада під час ухвалення рішення про відмову у виділенні землі здійснює публічно-владні управлінські функції.

Суб’єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, посадова чи службова особа або інший суб’єкт, що здійснює публічно-владні управлінські функції. Як бачимо, сільська рада є суб’єктом владних повноважень.

Індивідуальний акт – акт (рішення) суб’єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб. Рішення про відмову у виділенні землі є актом індивідуальної дії.

Отже, маючи намір оскаржити рішення сільської ради про відмову у виділенні землі, громадянам доцільно звертатись саме до адміністративних судів у порядку, передбаченому КАС України, а не до місцевих загальних судів у порядку цивільного судочинства, як це часто буває на практиці.

Бажаємо Вам успіху у реалізації права на безоплатне отримання земельних ділянок! Сподіваємось, що ця інформація Вам стане у пригоді.

Адвокат Роман Попов

(066) 807-45-35

Переглянуто 5903 разiв
Оцініть матеріал
(6 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому