USD -

27.95 /

27.55

EUR -

33.75 /

33.15

Сонячно

3°C

Кропивницький

Сонячно

П'ятниця, 02 жовтня 2020 17:00

Сімейне фермерське господарство

З метою підкреслення важливої ролі малого бізнесу на селі, зокрема сімейних фермерських господарств у розв’язанні продовольчої проблеми й забезпеченні сталого розвитку територіальних громад, ООН проголосила 2014 р. роком сімейних фермерських господарств. Чому це питання є важливим для українських виробників сільськогосподарської продукції розповів адвокат Віталій Речиць, керівник юридичної компанії "LAW FIRM RECHITZ".

Для України це питання теж дуже важливе, адже стосується величезної категорії виробників сільськогосподарської продукції. Ідеться про 4 млн господарств (за іншими оцінками – 4,5 млн), які позиціонуються як особисті селянські. Це, як кажуть закордонні експерти, справжній «український феномен».

Нині в Україні процес створення сімейних ферм поступово набирає обертів, у багатьох випадках завдяки експертній і технічній допомозі представництв держав-лідерів у цій галузі: Франції, Канади, США.

Відповідно до ст. 8-1 Закону України «Про фермерське господарство» сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім’ї, визначений договором (декларацією) про створення сімейного фермерського господарства, який реєструється як фізична особа - підприємець.

Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа - підприємець або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця в порядку, встановленому законом.

Від імені сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має право виступати голова цього господарства або уповноважений ним у встановленому цивільним законодавством порядку один із членів господарства.

Новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші 3 роки після його створення, а у трудонедостатніх населених пунктах - 5 років), фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, та іншим фермерським господарствам надається допомога за рахунок державного і місцевого бюджетів, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

СФГ мають право на отримання державної підтримки за рахунок коштів державного бюджету відповідно до затверджених програм. Найпростішими формами держпідтримки для новостворених СФГ можна визначити такі:

  • - надання безвідсоткових кредитів через Український державний фонд підтримки фермерських господарств обсязі до 500 тис. грн на конкурсних засадах на поворотній основі для використання на встановлені/заявлені цілі терміном до 5 років із забезпеченням виконання зобов'язання щодо повернення (застава, поручительство);
  • - додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи, яке зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску виключно за умови сплати решти внеску головою СФГ за себе та за своїх членів;
  • - фінансова підтримка розвитку фермерських господарств (постанова КМУ від 7 лютого 2018 року № 106) за напрямами:спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (гектар) — новоствореним фермерським господарствам;часткова компенсація витрат сільськогосподарським дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг;фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Якщо ми прагнемо розвивати й модернізувати сільськогосподарське виробництво, запроваджувати стандарти ЄС, то всі виробники сільськогосподарської продукції повинні мати єдине законодавче поле для організації своєї діяльності і працювати в рівних податкових умовах, вважають вітчизняні експерти та фахівці в сільському господарстві.

Держава не може залишатися осторонь цієї багатомільйонної категорії виробників і має забезпечити підняття їхнього правового, податкового, соціального статусу на рівень, не нижчий за інші категорії сільськогосподарських товаровиробників.

Оцінюючи розвиток сучасних сімейних фермерських господарств можна зробити висновок, що в майбутньому вони зможуть стати вагомим чинником сільськогосподарського виробництва в Україні.

 

Переглянуто 787 разiв
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини

Error: No articles to display

Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому