USD -

28.35 /

27.95

EUR -

34.40 /

33.80

Дощ

8°C

Кропивницький

Дощ

Вівторок, 08 травня 2018 15:00

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ОБ’ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНЕХ БУДИНКІВ

Об’єднуватися чи й надалі терпіти незручності? Проблеми кількох триповерхових будинків на Кізельгурі давні, як і самі будинки. Як їх вирішити – ефективні та реальні шляхи шукають самі мешканці та об’єднана громада.

З’явилися перші конкретні пропозиції ініціативних мешканців – об’єднатися в ОСББ. Колективом вирішувати побутові питання буде набагато легше. Та й в ОСББ є свої переваги – це можливість одержувати із суттєвою знижкою так звані теплі кредити і, що головне, – залучати кошти на безповоротній основі для вирішення найгостріших проблем і не відтягувати капітальні і поточні ремонти на невизначений час.

Газета «ГРОМАДА» стежитиме за розвитком подій у цьому невеликому триповерховому поселенні та розповідатиме, як розвиватиметься у перспективі ця громадська ініціатива.

Сьогодні ми поспілкувались з адвокатом і членом виконкому Первозванівської сільської ради. РОМАН ПОПОВ про ОСББ:

– Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, як і будь-яка інша форма суспільного утворення має свої переваги і недоліки. Однак, на мою думку, переваг ОСББ набагато більше, а отже, така форма організації населення має право на життя.

Одразу почнемо з переваг:

По-перше, це можливість вільного вибору постачальника послуг. ОСББ має змогу самостійно вибрати відповідального постачальника послуг з утримання прибудинкової території, утримання технічного стану комунікацій, здійснення поточних чи капітальних ремонтів, а відтак може і відмовитись від недобросовісних виконавців та не оплачувати послуги, які надані неякісно. Як наслідок це дає можливість зменшити тарифне навантаження на жителів будинку та об’єктивно підвищити якість обслуговування.

Наступна перевага – це прозорість видатків. Члени ОСББ мають право вимагати і отримати звіт у голови об'єднання – куди направляють кошти, які роботи зроблені, скільки це коштувало тощо. Голова ОСББ є повністю підконтрольним Правлінню ОСББ, членами якого є самі ж мешканці будинку та підзвітним як Загальним зборам ОСББ так і кожному жителю окремо. Якщо ж будуть підстави підозрювати, голову ОСББ у недобросовісному використанні коштів – його можна просто звільнити.

В рамках ОСББ своєчасне проведення необхідних ремонтних робіт стає реальністю. Мешканці самі визначають першочерговість ремонтів, а керівництво ОСББ завжди швидше реагує на проблеми в будинку, ніж це відбувалося б при обслуговуванні в ЖЕКу чи іншій організації.

Не можна не згадати про таку важливу перевагу як про можливість здавати в оренду нежитлові приміщення (наприклад, підвали, місця розміщення гаражів), а отримані кошти направляти на утримання будівлі, або його ремонт.

Оскільки ОСББ є неприбутковою організацією, воно звільнене від сплати податку на додану вартість і податку на прибуток. Це позитивно відображається на платіжному балансі будинку в цілому, і на видатках кожного мешканця.

По шосте, ОСББ не витрачає кошти на утримання великого штату співробітників, техніки і приміщень. Тому в тариф на квартплату закладається значно менша сума накладних витрат, порівняно з тарифами, наприклад, ЖЕКу.

Також, в рамках ОСББ найбільш просто і найменш болісно можна вирішити питання енергозбереження: установку систем зовнішньої теплоізоляції, енергоефективних вікон, індивідуальних теплових пунктів тощо. Такі заходи несуть в собі потенціал економії енергоресурсів до 60-80%.

Не зайвим було б зауважити на можливості участі ОСББ у міжнародних грантах і організованих державою конкурсах з метою отримання безповоротного фінансування на розвиток чи капітальний ремонт будинків, у яких створені ОСББ. Знаючи як член виконкому, наскільки гостро для Первозванівської сільської ради стоїть питання поліпшення ситуації будинків Кізельгуру, переконаний, голова спільно з депутатами теж не будуть осторонь і завжди будуть надавати посильну допомогу, в тому числі і здійснювати фінансову підтримку таких ОСББ.

 

Разом з масою позитивних моментів, що забезпечуються дякуючи ОСББ, є речі, на які слід звернути пильну увагу. Це і вибір голови об'єднання (саме від нього і його організаційних здібностей буде залежати ефективність управління будинком і якість життя мешканців), прибудинкова територія, яка зі створенням ОСББ переходить у його власність (тепер вирішувати проблеми її утримання доведеться членам ОСББ), жорсткі санкції неплатникам комунальних послуг, які дозволяють відключити недбайливого мешканця від комунальних послуг навіть без рішення суду (механізм як правило, прописуються у статуті ОСББ), необхідність активної громадської активності кожного члена ОСББ тощо.

Як висновок, хочеться зазначити, що все-таки, переваг об’єднання мешканців у ОСББ значно більше і вони значно вагоміші від недоліків, і зрештою, ОСББ гарантує право кожному його члену самостійно визначатись у яких побутових умовах він буде жити, виховувати та ростити своїх дітей і як громадянин, будувати справжню Україну для себе і нащадків.

Редакція газети "ГРОМАДА"

Переглянуто 1615 разiв
Оцініть матеріал
(5 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Всі новини
Всі новини
Сучасна бізнес література
Зовнішня реклама в Кропивницькому